Патологоанатомічне дослідження

вивчення медичної документації та проведення розтину тіл померлих з лікувальних закладів

Це важлива частина діагностичного процесу. Уявіть собі, лікарі повністю дослідили хворого, призначили всі необхідні аналізи, встановили діагноз, пролікували згідно протоколів лікування, але хворий все одно помирає. Тоді включаються в роботу патологоанатоми. Хворий вивчається повністю — починаючи від анамнезу (історії хвороби, життя) і до мікроскопічного дослідження патологічних процесів, які були знайдені в його організмі.

Лікар — це дуже своєрідна професія. Задля хворого від не пошкодує нічого, щоб не казали у суспільстві. З часом ця професія дуже змінює людину. Через декілька років роботи, справжній лікар може, з досить високою долею вірогідності, сказати лише по зовнішньому вигляду людини, на що вона хворіє. Це прояви так званої професійної деформації. Однак тут є проблема. Якщо до кардіолога приходить людина із болем в епігастрії (верхній частині живота), він перш за все думає про проблеми з серцем. А якщо та ж сама людина прийде з такою проблемою до гастроентеролога? Правильно, лікар подумає про виразку. І обидва, може бути і таке, поставлять вірний попередній діагноз. А далі починається діагностичний пошук. А якщо стан гострий? Якщо виразка у шлунку є, вже декілька днів (тижнів) періодично дає кровотечу, яка хворим не розпізнається, а на момент огляду лише важка анемія? Якщо виразка — необхідне переливання крові, збільшення її об’єму в організмі. У випадку інфаркта різке збільшення об’єму циркулюючої крові, а значить навантаження на серце, може бути фатальним. Такі діагностичні дилеми лікарю-клініцисту доводиться вирішувати трохи не щодня.

Патологоанатомічне дослідження дає змогу лікарю клініцисту надалі діяти з більшою впевненістю. Якби це цинічно не звучало, але один померлий рятує життя десяткам інших хворих із подібними патологіями. Саме завдяки роботі патанатома. Він вказує на діагностичні помилки, непрораховані варіанти та взаємозв’язки патологій між собою. Він формує остаточний діагноз, визначає основну патологію, яка є винуватцем у смерті хворого та безпосередню причину смерті. Виходячи з цього лікуючий лікар в майбутньому має змогу коригувати свої дії, діагностику, або замислитись про інший патологічний процес, а відповідно — про інше лікування.

 

Замовити дослідження

    Потрібна консультація?

    Зверніться до наших спеціалістів.

    Потрібна консультація?

    Зверніться до наших спеціалістів.