ЦИТОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ.

Відповідно до рішення Міністерства Охорони здоров`я України про видачу ліцензії від 02.04.2020р. № 762, в практику Вінницького обласного патологоанатомічного бюро введено новий метод морфологічної діагностики — цитологічний.
Введення в практику ВОПАБ цитологічного дослідження розширює можливості морфологічної діагностики захворювань в області. Використання сучасної техніки (цитоцентрифуги, автостейнера) для приготування цитологічних препаратів, диференційоване забарвлення зразків (наприклад ПАП-тест), виготовлення цитоблоків максимально підвищить інформативність доставленого для аналізу матеріалу, забезпечить високу чутливість та специфічність методу.

Детальніше

COVID-19 асоційований псевдомембранозний коліт. Огляд клінічного випадку.

       Вже близько 2-х років триває пандемія Ковід 19, через що на сьогоднішні день згідно статистики МОЗ України захворіло 2 234 463, одужало 2 164 374  померло 52 300 (на 29.06.2021)            За цей період вже достатньо вивчені клінічні прояви коронавірусної хвороби, її морфологічні ознаки, можливі ускладнення,  що часто на фоні важкої супутньої патології мають…

Детальніше

Шановні колеги та пацієнти!

    Хотіли б Вам повідомити, що ми в своїй роботі використовуємо міжнародні стандарти опису та заключення при дослідженні гістологічного матеріалу, а саме:  міжнародні гістологічні класифікації пухлинних процесів з критеріями рTNM;  міжнародні вимоги до мікроскопічного та макроскопічного опису (операційного/біопсійного) матеріалу;  опис біопсій шлунку з оцінкою за Сіднейською системою, системами OLGA та OLGIM;  опис міом матки за…

Детальніше

Елементи морфологічної картини у померлих з коронавірусною інфекцією на основі власних спостережень лікарів КНП «ВОПАБ Вінницької обласної Ради».

Корчистий. В.І., Гіричук С.М., Гресько М.С. Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 (пневмонія нового типу) розпочався вкінці грудня  2019 року . У жителів  міста Ухань провінції  Хубей центрального Китаю було виявлено перші випадки пневмонії  невідомої етіології. 31 грудня 2019 року влада  Китаю повідомила про спалах у Всесвітню Організацію Охорони Здоров’я. 30 січня ВООЗ визнала спалах нового коронавірусу  надзвичайною  ситуацією…

Детальніше

ВІЛ – асоційована васкулопатія, як одна із причин інфарктів міокарду та головного мозку.

(огляд літератури та власні спостереження) Педоренко К.А.1 Гормаш П.П.1 Гресько М.С.1 КНП « Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро Вінницької обласної ради» Гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК) є актуальною медико-соціальною проблемою, що обумовлена високою часткою його в структурі захворюваності, смертності і інвалідність населення. Основним грунтом для виникнення ГПМК є артеріальна гіпертензія, атеросклероз та мальформації судин головного мозку.…

Детальніше

COVID – 19 у людей молодого віку.

(огляд літератури та власні спостереження) 1К.А. Педоренко, 1П.П. Гормаш, 1М.С. Гресько, 1Т. І. Рогозюк, 1М.В. Бабенко 1 КНП «Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро Вінницької обласної Ради» Для нас відомий факт, що інфекція, яка викликана COVID -19, часто описується як захворювання, що вражає людей похилого віку. А ось інформації про дослідження, які включали пацієнтів молодого віку, щоб краще…

Детальніше

Бронхіальна астма – актуальність проблеми , патологічна фізіологія, патоморфологія.

Урван О. Г., Шведка О. В., Гресько М. С. 11 грудня у всьому світі відзначається День хворих на бронхіальну астму. Працівники відділення дитячої патології ВОПАБ не можуть стояти осторонь цієї проблеми, адже в багатьох випадках хвороба починається саме в дитячому віці. До Вашої уваги ми представляємо статтю – огляд проблем діагностики, лікування та попередження бронхіальної…

Детальніше

Погляд морфолога на ВІЛ – інфекцію

Погляд морфолога на ВІЛ – інфекцію (огляд літератури та власний досвід) К.А. Педоренко1, П.П. Гормаш1, М.С.Гресько1 1КНП «Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро Вінницької обласної Ради» Проблема ВІЛ – інфекції сьогодні стосується кожного. Вірус не обирає людей за соціальним станом, способом життя та звичками і може потрапити в організм будь-якої людини. Україна займає одне з перших місць…

Детальніше

Огляд клініко-морфологічного випадку при інфекції, що викликана SARS CoV-2, в поєднанні з цукровим діабетом ІІ типу.

До дня боротьби з діабетом. Цукровий діабет – це величезний тягар для медицини і для суспільства вцілому. У час світової пандемії COVID-19, цукровий діабет не тільки стає пусковим механізмом розвитку ускладнень та важкого перебігу інфекції, а й на жаль, одним із чинників, що призводить до летальних наслідків. Наше бюро не стоїть осторонь даної серйозної проблеми!…

Детальніше

Морфологічні зміни в органах мішенях у щурів при експериментальному цукровому діабеті 2 типу.

До дня боротьби з діабетом.   «Майбутнє належить медицині профілактичній», — так заповідав видатний хірург М.І. Пирогов. Але як часто ми згадуємо про ці слова? Саме для того, щоб довести важливість профілактики цукрового діабету 2 типу, Вашій увазі ми пропонуємо науково-експериментальну роботу «Морфологічні зміни в органах мішенях у щурів при експериментальному цукровому діабеті 2 типу».…

Детальніше

ПРОБЛЕМИ ПЕРЕДЧАСНО НАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ

 ВИПАДОК РІДКІСНОЇ ПАТОЛОГІЇ У НЕДОНОШЕНОЇ ДИТИНИ -ТУБЕРОЗНИЙ СКЛЕРОЗ У ПОЄДНАННІ З МЕЗЕНХІМАЛЬНОЮ ПУХЛИНОЮ СЕРЦЯ. 17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей. Він був заснований в 2009 р. за ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. Вперше святкування Міжнародного дня недоношених дітей відбулося в 2009 р у Відні – в цей день професора…

Детальніше

Огляд летального випадку при інфекції, що викликана SARS CoV-2

Огляд летального випадку при інфекції, щовикликана SARS CoV-2 К.А. Педоренко, П.П. Гормаш, М.С. Гресько Актуальність 11 березня 2020 року ВОЗ оголосила про пандемію важкого гострого респіраторного синдрому, що викликаний коронавірусом типу 2 (SARS CoV-2), з введенням терміну «коронавірусна хвороба 2019» (COVID — 19)[1]. Джерело SARS-CoV-2 поки чітко не визначено[2]. Передача від людини до людини відбувається…

Детальніше